Kausi päättyi palkitsemisiin

06.05.2019

7B9A0392.JPG
FBC Turun perinteinen edustusjoukkueiden sekä A-E-junioreiden palkitsemistilaisuus pidettiin 2.5 torstaina Salibandy Areenalla, jossa FBC Turun palkintoja on viimeksi jaettu yli 20 vuotta sitten. Ensimmäistä kertaa järjestetyt toiminnalliset päättäjäiset olivatkin menestys. 

Palkitut henkilöt:
Hopeinen ansiomerkki
Joni Salo-oja
Hans Keihäs
Hans Stenlund
 
Kauden parhaat
Paras miespelaaja Paras naispelaaja
Aleksi Havia Ulla Valtola
Paras poikapelaaja Paras tyttöpelaaja
Jarno Pensikkala Tuulia Lahti
Vuoden valmentaja Vuoden joukkuepelaaja
Joni Salo-oja Vilma Vastamäki
Vuoden joukkue
FBC Loisto A-tytöt
 
Miehet 1
Arvokkain pelaaja Kehittynein pelaaja
Mikko Stenfors Juuso Forsman
Pelaajien valitsema MVP Oxdog tähtipelaaja
Jouni Savonen Saku Hirmasto
   
Naiset 1
Arvokkain pelaaja Kehittynein pelaaja
Laura Pakarinen Iida Mettälä
   
A-Pojat
Arvokkain pelaaja Kehittynein pelaaja
Olli Pelttari Aatami Salminen
 
FBC Loisto A-tytöt
Arvokkain pelaaja Kehittynein pelaaja
Sini Niinikoski Katariina Kankaanpää
B1-pojat
Arvokkain pelaaja Kehittynein pelaaja
Malik Abudu Jesse Toivonen
B2-pojat
Arvokkain pelaaja Kehittyinein pelaaja
Rasmus Engblom Daniel Lahtinen
   
FBC Loisto B-tytöt
Arvokkain pelaaja Kehittynein pelaaja
Sofia Saarinen Matilda Kallio
   
C1-pojat
Arvokkain pelaaja Kehittynein pelaaja
Heikki Aho Jetro Vire
C1/C2-pojat haastaja  
Arvokkain pelaaja Kehittyinein pelaaja
Robin Palmu Valtteri Kosonen
C2-pojat  
Arvokkain pelaaja Kehittynein pelaaja
Oliver Rokala Frans Stolzman
   
C1-tytöt  
Tsempparipelaaja Paras harjoittelija
Minttu Koski Iines Koskinen
 
C2-tytöt  
Tsempparipelaaja Paras harjoittelija
Siiri Kumpuoja Emma Huisman
D2-pojat kilpa
Tsempparipelaaja Paras harjoittelija
Lino Dias Eelis Heikkilä
   
D2-pojat haastaja  
Tsempparipelaaja Paras harjoittelija
Noel Korpialho Miro Ruonala
D-tytöt  
Tsempparipelaaja Paras harjoittelija
Sonja Kemiläinen Linnea Leppänen
E1-pojat kilpa
Tsempparipelaaja Paras harjoittelija
Sebastian Brusila Onni Kotiranta
E1-pojat haastaja
Tsempparipelaaja Paras harjoittelija
Akseli Tammi Henrik Ylä-Anttila
E2-pojat kilpa
Tsempparipelaaja Paras harjoittelija
Henri Linden Joona Ristimäki
   
E2-pojat haastaja  
Tsempparipelaaja Paras harjoittelija
Joel Palanen Eero Järvinen
   
E-tytöt
Tsempparipelaaja Paras harjoittelija
Leea Kaisti Sofia Snell

Lisää kuvia tapahtumasta tästä.

Videopätkiä tapahtumasta tästä.

7B9A0399.JPG

13.09.2019Edustusjoukkueen kausi käyntiin kahden uudistuneen joukkueen kohtaamisella
11.09.2019Beecee on valmiina Divariin
11.09.2019Solidsport näyttää kaikki Divariottelut
01.09.2019KAUSIKORTIT MYYNNISSÄ NYT
23.06.2019Katusählyturnaus La 27.7. Rantakertun piha-alueella
05.06.2019Kevät kokous 12.6. Sport Gardenilla
06.05.2019Kausi päättyi palkitsemisiin
30.04.2019Antti Hopeanaula palaa keltapaitoihin
12.04.2019Kytöhonka jää sivuun - Raatarilasta FBC Turun uusi päävalmentaja
27.03.2019FBC Turun A-, B- ja C1-pojat kaudella 2019-2020

Siirry arkistoon »