Kausi päättyi palkitsemisiin

Share |
06.05.2019

7B9A0392.JPG
FBC Turun perinteinen edustusjoukkueiden sekä A-E-junioreiden palkitsemistilaisuus pidettiin 2.5 torstaina Salibandy Areenalla, jossa FBC Turun palkintoja on viimeksi jaettu yli 20 vuotta sitten. Ensimmäistä kertaa järjestetyt toiminnalliset päättäjäiset olivatkin menestys. 

Palkitut henkilöt:
Hopeinen ansiomerkki
Joni Salo-oja
Hans Keihäs
Hans Stenlund
 
Kauden parhaat
Paras miespelaaja Paras naispelaaja
Aleksi Havia Ulla Valtola
Paras poikapelaaja Paras tyttöpelaaja
Jarno Pensikkala Tuulia Lahti
Vuoden valmentaja Vuoden joukkuepelaaja
Joni Salo-oja Vilma Vastamäki
Vuoden joukkue
FBC Loisto A-tytöt
 
Miehet 1
Arvokkain pelaaja Kehittynein pelaaja
Mikko Stenfors Juuso Forsman
Pelaajien valitsema MVP Oxdog tähtipelaaja
Jouni Savonen Saku Hirmasto
   
Naiset 1
Arvokkain pelaaja Kehittynein pelaaja
Laura Pakarinen Iida Mettälä
   
A-Pojat
Arvokkain pelaaja Kehittynein pelaaja
Olli Pelttari Aatami Salminen
 
FBC Loisto A-tytöt
Arvokkain pelaaja Kehittynein pelaaja
Sini Niinikoski Katariina Kankaanpää
B1-pojat
Arvokkain pelaaja Kehittynein pelaaja
Malik Abudu Jesse Toivonen
B2-pojat
Arvokkain pelaaja Kehittyinein pelaaja
Rasmus Engblom Daniel Lahtinen
   
FBC Loisto B-tytöt
Arvokkain pelaaja Kehittynein pelaaja
Sofia Saarinen Matilda Kallio
   
C1-pojat
Arvokkain pelaaja Kehittynein pelaaja
Heikki Aho Jetro Vire
C1/C2-pojat haastaja  
Arvokkain pelaaja Kehittyinein pelaaja
Robin Palmu Valtteri Kosonen
C2-pojat  
Arvokkain pelaaja Kehittynein pelaaja
Oliver Rokala Frans Stolzman
   
C1-tytöt  
Tsempparipelaaja Paras harjoittelija
Minttu Koski Iines Koskinen
 
C2-tytöt  
Tsempparipelaaja Paras harjoittelija
Siiri Kumpuoja Emma Huisman
D2-pojat kilpa
Tsempparipelaaja Paras harjoittelija
Lino Dias Eelis Heikkilä
   
D2-pojat haastaja  
Tsempparipelaaja Paras harjoittelija
Noel Korpialho Miro Ruonala
D-tytöt  
Tsempparipelaaja Paras harjoittelija
Sonja Kemiläinen Linnea Leppänen
E1-pojat kilpa
Tsempparipelaaja Paras harjoittelija
Sebastian Brusila Onni Kotiranta
E1-pojat haastaja
Tsempparipelaaja Paras harjoittelija
Akseli Tammi Henrik Ylä-Anttila
E2-pojat kilpa
Tsempparipelaaja Paras harjoittelija
Henri Linden Joona Ristimäki
   
E2-pojat haastaja  
Tsempparipelaaja Paras harjoittelija
Joel Palanen Eero Järvinen
   
E-tytöt
Tsempparipelaaja Paras harjoittelija
Leea Kaisti Sofia Snell

Lisää kuvia tapahtumasta tästä.

Videopätkiä tapahtumasta tästä.

7B9A0399.JPG

23.06.2019Katusählyturnaus La 27.7. Rantakertun piha-alueella
05.06.2019Kevät kokous 12.6. Sport Gardenilla
06.05.2019Kausi päättyi palkitsemisiin
30.04.2019Antti Hopeanaula palaa keltapaitoihin
12.04.2019Kytöhonka jää sivuun - Raatarilasta FBC Turun uusi päävalmentaja
27.03.2019FBC Turun A-, B- ja C1-pojat kaudella 2019-2020
09.03.2019OTTELULEHTINEN LA 9.3. TIIKERIT -PUDOTUSPELIIN
01.03.2019RUNKOSARJA PÄÄTÖKSEEN PALOKASSA
22.02.2019Pohjoisen tuplaviikonloppu määrittelee kevään asetelmia
15.02.2019OTTELULEHTINEN LA 16.2. NURMON JYMY-PELIIN

Siirry arkistoon »